Pochodzenie Adderall i jak to się stało uzależniające

Pochodzenie Adderall i jak to się stało uzależniające

Leczenie Wielu nie zna pochodzenia Adderall i jak leki na receptę mogą powodować jedne z najbardziej niebezpiecznych uzależnień. Chociaż mogą one mieć uzasadnione korzyści medyczne, mogą być niszczące, gdy nadużywane. Uzależnienie od Adderall jest doskonałym przykładem. Co to jest Adderall? Adderall to nazwa handlowa leku na receptę, który łączy w sobie dwie substancje pobudzające. Adderall jest szeroko stosowany w leczeniu zaburzeń behawioralnych, takich jak ADD i ADHD. Lek jest zaprojektowany, aby zwiększyć ilość dopaminy w mózgu, pomagając niektórym pacjentom funkcjonować lepiej. Niestety, nie wszystkie użycia Adderall jest przepisywany przez lekarzy. Wiele osób bierze Adderall w rekreacyjnych zdolności, co oznacza, że tak naprawdę nie potrzebują go z jakiegokolwiek powodu medycznego. Zamiast tego, osoby biorą Adderall dla jego właściwości stymulujących.

Powody, dla których osoby nadużywają Adderall Istnieje wiele powodów, dla których osoby nadużywają Adderall. Niektórzy ludzie używają Adderall w college'u, aby pomóc im skupić się na pracy w szkole lub pozostać dłużej do nauki. Jest to jeden z powodów, że stosowanie Adderall jest tak powszechne na kampusach uczelni. W rzeczywistości, większość studentów uczelni odnoszą się do Adderall jako "narkotyk studiów". Według Medicine Abuse Project, ponad 31% studentów college'u używane stymulanty jak Adderall w pewnym momencie podczas studiów. Niektórzy nadużywają Adderall bo wierzą, że będzie tłumić apetyt i prowadzić do utraty wagi. Inni używają go niewłaściwie, bo myślą, że to da im przewagę w wydajności sportowej. Adderall jest również często podejmowane z innymi lekami, lub z alkoholem, w celu zwiększenia lub intensyfikacji wysoki. Niektórzy użytkownicy nawet podjąć Adderall zamiast kokainy, często dlatego, że są pod wrażeniem, że Adderall jest jakoś zdrowsze lub mniej problematyczne niż narkotyki ulicy.

Rzeczywistość jest taka, że przy niewłaściwym użyciu i bez nadzoru medycznego, Adderall jest tak samo niebezpieczne, jak każdy inny lek. Adderall uzależnienia skutki uboczne Nadużywanie Adderall i uzależnienie może prowadzić do wielu niebezpiecznych i nieprzyjemnych skutków ubocznych. Być może najgorsze jest to, że uzależnienie od jakiegokolwiek leku może prowadzić do rozpadu związków, problemy zawodowe, problemy ze zdrowiem psychicznym lub ruiny finansowej. Niektóre z uzależnienia Adderall skutki uboczne mogą obejmować: Zwiększona tolerancja prowadząca do większych dawek Ekstremalne zmęczenie i bezsenność Zwiększone ryzyko depresji Choroby serca i kołatanie serca Przemoc i zwiększona wrogość Przewlekła suchość w ustach Zaparcia Bóle głowy Potencjalne ryzyko śmierci z powodu udaru mózgu lub zawału serca Czynniki przyczyniające się do powszechnego uzależnienia Adderall Biorąc pod uwagę wiele negatywnych skutków ubocznych uzależnienia od Adderall, to naturalne, aby zastanowić się, dlaczego tak wielu ludzi nadal wybrać, aby spróbować tego leku. Głównym czynnikiem jest brak zrozumienia, co to jest lek i jak silny może być. Wielu użytkowników, zwłaszcza młodych ludzi, uważa go za nieszkodliwą alternatywę dla narkotyków "ulicznych". Inną kwestią jest to, że lekarze często przepisują Adderall i podobne środki stymulujące każdemu, kto opisuje objawy ADD lub ADHD. Pełne badanie pacjentów może pomóc lekarzom lepiej odsiać tych, którzy chcą tylko używać Adderall jako narkotyk rekreacyjny lub nielegalnie sprzedawać go innym. Uzależnienie od Adderall nie musi być wyrokiem na całe życie. Na szczęście, z odpowiedniego leczenia w ośrodku odwykowym, można przekształcić swoje życie na lepsze. Pozwól Recovery Connection znaleźć Ci najlepsze możliwe centrum odwykowe. Zadzwoń pod numer 866-812-8231, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć swoją podróż do odzyskania.