Uzależnienie od gier wideo i inne internetowe zaburzenia kompulsywne maskują depresję, lęk, trudności w nauce

  • Strona główna
  • /
  • Uzależnienie od gier wideo i inne internetowe zaburzenia kompulsywne maskują depresję, lęk, trudności w nauce

Uzależnienie od gier wideo i inne internetowe zaburzenia kompulsywne maskują depresję, lęk, trudności w nauce

Uzależnienie od gier wideo i Internetu staje się coraz bardziej uzasadnione jako zaburzenie psychiczne, a eksperci twierdzą, że nierzadko dzieci stają się agresywne, gdy zabiera się im "narkotyk" Uzależnienie od gier wideo zostanie po raz pierwszy uznane w zaktualizowanym wydaniu podręcznika diagnostycznego Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego, DSM-5.

Wszyscy widzieliśmy trolle. Dręczycieli internetowych. Nagły przypływ nocnych wpisów na Facebooku, czy nietypowo antagonistycznych komentarzy, z pozoru bez powodu. Wielu z nas zostało niespodziewanie zaprzyjaźnionych lub zablokowanych - lub zablokowało kogoś samego, z powodu szeregu przygnębiających, szukających uwagi aktualizacji statusu.

The Online Social Experience and Limbic Resonance Dlaczego zbyt długi czas spędzony w Internecie może prowadzić do depresji. Opublikowana 4 grudnia 2011 r. przez doktorat Hilarie Cash w dziedzinie uzależnienia cyfrowego polecam wszystkim czytelnikom małą, poetycką i głęboką książkę o neurobiologii przywiązania o nazwie Ogólna Teoria Miłości (2001).

"Wiesz, co jest naprawdę ekscytujące w grach wideo, to to, że nie tylko wchodzisz w interakcję z grą fizycznie - nie tylko poruszasz ręką na joysticku, ale jesteś proszony o interakcję z grą psychologicznie i emocjonalnie. Nie tylko oglądasz postaci na ekranie, ale stajesz się tymi postaciami". Nina Huntemann, Game Over Our

Problemy z Internetem i grami wideo Widzimy więcej młodych ludzi, którzy mają problemy z zarządzaniem czasem na komputerach i XBOX-ie. Tracą kontakt z przyjaciółmi w szkole, porzucają zajęcia, które kiedyś lubili, bardziej walczą z rodzicami i doświadczają spadających ocen. Ponadto, co jest dość niepokojące, młodzi ludzie doświadczają